Бігова компанія «Altra» вперше представлена в Україні. І першими, хто спробував всі переваги бігу в Альтра стали представники шкіл любителів активного способу життя «EnduranceSchool» і «Triatman». Магазин Altrarunning та Акваланг (офіційний представник компанії «Altra» в Україні) люб’язно дав протестувати три абсолютно різні моделі бігових кросівок лідерам клубів: Олексію Прокопенко – Superior 2.0 (трейл); Андрію Ястребову – One 2.5 (мінімалізм); Дмитру Ткаченко – Torin 2.0 (максимальна амортизація і комфорт).

Дмитро Ткаченко – (переможець етапу кубка світу з тріатлону серед любителів 2014 року, переможець більшості змагань з тріатлону в Україні 2014-15 років):

«Кросівки Altra Torin 2.0 відносяться до категорії кросівок для максимального комфорту при тривалих і коротких кросах і підійдуть для людей з будь-якою постановкою стопи (нейтральна, з надлишковими або незначними завалами стоп всередину, назовні). В цьому плані – це дуже універсальна бігова модель. До того ж, Torin 2.0 дозволяє бігти по будь-якій поверхні (асфальт, грунт) без остраху «забити» ноги. Амортизації для цього в них більш ніж достатньо, навіть для важких бігунів (моя вага 88кг).

Конструкція підошви і верху кросівок виконана таким чином, щоб мінімізувати різні побічні явища від тривалих перегонів (наминання, натирання). П’ятка завужена і укріплена, а носок розширено з маленькими стрічками жорсткості. Ще одним безумовним плюсом є природній вигин підошви (носок пристойно задертий вгору), який сприяє активному включенню при бігу всіх основних м’язів: від сідничних до розгинача великого пальця. Ця конструкція підошви не дозволяє розслабитися під час бігу, змушуючи активно проштовхуватися навіть при повільному бігу. Важливою особливістю (і фірмовим знаком Альтра) є відсутність перепаду в підошві від п’ятки до носка. Це ще більше навантажує роботою м’язи стопи і гомілки, тому дуже важливо після бігу додатково розтягнути ці м’язи. Я тестував Torin 2.0 в дуже різних режимах (легкий відновний біг, темповой біг, фартлек, спец. бігові вправи …) і можу сказати, що їх стихія – нешвидкий біг. Бігти швидше 4хв / км в них вже важко (не дає амортизація). Ще одним корисним застосуванням може стати повсякденна носка, вони дуже комфортні – як босоніж по м’якому килиму.

Підсумовуючи вищесказане, для мене Altra Torin 2.0 – це відмінна модель для відновлювальних пробіжок і довгих кросів.»

Андрій Ястребов – (Ironman чемпіон, мав рекорди трас в бігу на класичних Айронменах, в трійці на Чемпіонаті Світу Ironman Hawaii (2:49). Кілька років працював особисто з засновником Posemethod.com Ніколасом Романовим):

«Як прихильник «позного методу» я звичайно вибрав мінімалістичну модель One 2.5. Хороші кросівки для природнього бігу практично не треба описувати – вони просто повинні не заважати. One 2.5 «не заважають» при перших відчуттях краще за інших …  Легка вага, відсутність перепаду підошви (що не змінює природні показники), особлива фішка це широка підошва, особливо в передній частині на яку випадає основна робота при правильній техніці – дозволяє краще відчути саме цю зону і її взаємодію з поверхнею, покращує стабільність. Крім того при свободі в пальцях є перспектива не віддавити нігті на довгу дистанцію і уникнути характерних для вузького взуття натирань. Легкий і міцний верх не всмоктуючий вологу, що дуже важливо під час спекотних стартів, де доводиться обливатися потом і не хочеться обтяжувати ноги. Можливо, в кращій своїй формі в молоді роки, я б для змагання хотів би ще більш тонку підошву, щоб не втрачати силу пружної деформації своїх зв’язок, але складно утримувати себе в такій супер формі все життя, а при першокласному (але не вищому) рівні готовності додаткова амортизація має свої плюси, до того ж матеріал сам по собі досить пружний. Однозначно рекомендував би всім швидким бігунам, що прагнуть поліпшити результати, і особливо тим хто стежить за технікою «передньої частини стопи» і розуміє про що йдеться.»

Олексій Прокопенко – ультрамарафонець:

«Моя спортивна пристрасть – трейл (біг по стежці в високогір’ї), тому я з радістю прийняв пропозицію компанії Altra Running UA протестувати одну з трейлових моделей бренду – Superior 2.0. Я давно хотів спробувати взуття Altra, бачив багато разів топових спортсменів і «завзятих» любителів в кросівках цього бренду на культових стартах, в тому числі і «стомильниках».

Коли вперше одягаєш ці кросівки, вражає ширина і зручність розташування передньої частини стопи і пальців (дуже актуально для мене після перелому пальця – стопа все ще трохи опухла), а для власників широкої передньої частини стопи або любителів рухати пальцями – це просто знахідка. Відсутність перепаду (п’ята – носок) в сукупності з шириною носка і малою (майже невідчутною) вагою, створюється ілюзія босих ніг. У той же час, взуття має всі атрибути трейлового кросівка – хороший захист пальців і стопи знизу (є навіть додаткова устілка для захисту стопи від гострих каменів або зовсім агресивного покриття), водонепроникний верх, «позашляховий» протектор говорять про його призначення.

Виробник прописує 2-х тижневий період звикання до платформи «zero drop», але цей період перебільшений – я звик за 3 тренування.

Тестовий період зайняв один тиждень і близько 200 набіганих км дозволяють скласти своє враження про Superior. Скажу чесно тест був нещадним (пам’ятаєте я страждав в гіпсі майже місяць і дуже скучив), мені хотілося побігати в них скрізь – це були і міські доріжки (бетон, асфальт) і навколишні ліси (по стежках і без), Голосіївські схили (пісок , бруд і суша; вгору і вниз).

Мені дуже сподобалися Superior в природніх для них умовах – бруд, пісок, мокра торішня трава і листя, коріння і каміння, спуск – підйом, вони відпрацьовують чудово, немає відчуття «лисої гуми» зчеплення дозволяє «котитися» зі схилу без побоювань отримати травму. Кросівки дозволяють «опуститися» на середню частину, а часом і на всю стопу. Вони чутливі до зміни техніки бігу в залежності від рельєфу і стану бігуна на дистанції.

Найдовше тренування було близько 50 км по лісу, не дивлячись на невисокий темп, часто на такій дистанції всі приховані незручності заважають дуже сильно. Altra Superior 2.0 дуже гідно впоралися із завданням, нігті на місці, стопи без пошкоджень і травм. Поки однозначно можу сказати, що на «короткі» дистанції ультра, які можна охарактеризувати як горбиста пересічена місцевість, я б вибрав цю пару.

Я обов’язково доповню огляд після вихідних в Карпатах і розповім, як вони справлялися з цим гірським рельєфом.

У той же час я б не рекомендував використовувати їх на асфальті, тут включаються всі описані Дмитром Ткаченко особливості Альтра з натяком на мінімалізм і всіма витікаючими наслідками. Використовуйте Altra Superior 2.0 за призначенням і отримуйте задоволення від бігу всюди!

Дякуємо за надані моделі магазину «Altrarunning»!