Бажання
Додайте товари до списку бажань
Офіційний дилер ALTRA, INOV-8, Ultraspire
0
Мій кошик

Кросівки чоловічі для трейлу

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Найкращі чоловічі кросівки для трейлу від ALTRA

Не всі кросівки можуть підходити для трейлраннінгу. На польових та лісових стежках цілком можна обійтися звичайними шосейними кросівками. Кросівки чоловічі для трейлу ж відрізняється своєю позашляховістю — вони забезпечують найкраще зчеплення з камінням, брудом, піском і корінням, щоб ви могли безпечно і комфортно проводити час на технічних стежках.

Особливості кросівок для трейлу

Взуття для трейлраннінгу має більш виражений профіль підошви з гумою, що не ковзає, а іноді з дуже глибокими шипами. Матеріал зазвичай міцніший, тому що взуття має витримувати значні навантаження. Посилений носок забезпечує додатковий захист. Залежно від ваших вподобань та дистанції, на якій ви бігаєте, можна використовувати моделі із більш сильною або меншою амортизацією.

Кросівки для трейлу — гарний вибір не тільки для бігу в горах, але і для багатьох бігунів-аматорів, які в основному бігають грунтовими стежками на природі. Однак через особливий склад гуми підошви вони не підходять як заміна для бігового взуття для міста.

Кросівки чоловічі для трейлу ідеально підходять для нескладних походів. А альпіністи використовують їх як похідне взуття для гірських турів та експедицій.

Чому для трейлу потрібно використати спеціальне взуття?

Взуття для трейлраннінгу призначене для певної галузі використання. У цій місцевості вони пропонують наступні переваги завдяки своїй конструкції:

 • Захист від виступів та каміння з гострими краями забезпечують міцні матеріали
 • Нековзкий профіль служить кращому утриманню та зчепленню на мулистих, а також сухих та піщаних ґрунтах
 • Більш впевнена хода за рахунок конструкції підошви з низьким скручуванням (зменшення скручування передньої частини стопи щодо п'яти) на крутих підйомах та гірських спусках
 • При твердій підошві гостре каміння і коріння не так сильно продавлюють стопу
 • Забезпечують велику стійкість та захист кісточок на пересіченій місцевості
 • Посилені шкарпетки захищають пальці ніг від травм під час зіткнення з камінням, гілками та сміттям.

 

Взуття для трейлраннінгу також призначене для того, щоб допомогти вам бігти вниз схилом. Важливо, щоб ви обрали правильний розмір взуття, щоб не торкатися передньої частини. Для цього взуття має щільно прилягати, щоб нога не «плавала». Вам також слід освоїти техніку бігу під гору, за якою, залежно від ситуації та характеру шляху, ви менше приземляєтеся на подушечку стопи і більше на п'яту. Тут демпфуючі властивості сильніші. Крім того, виступи підошви розташовані «відкрито вперед», що надає гальмівну дію.

Які плюси та мінуси кросівок для трейлу?

Взуття для трейлраннінгу розроблене для спеціальних завдань при бігу по пересіченій місцевості. Це призводить до безлічі переваг при носінні на природі, але також і до кількох недоліків, коли ви використовуєте такі кросівки як класичні.

 

ЗА

 1. Більше зчеплення та керованості на піску, бруді та снігу, особливо на підйомах та спусках, завдяки великому профілю протектора
 2. Підошва сама очищається у воді та снігу, бруд не прилипає до профілю.
 3. Камені не збираються в підошві або в зазубринах, як у багатьох бігових кросівках.
 4. Міцний верх прослужить довше, ніж тонка тканина, при контакті з чагарниками, колючками та камінням.
 5. Більш стабільна конструкція підошви з низьким скручуванням забезпечує безпечне та невтомне пересування по нерівній поверхні з корінням або камінням.
 6. Потовщена підошва забезпечує захист від гострих предметів.
 7. Посилений носок захищає від ударів і допомагає підніматися вгору по снігу та льоду.
 8. Багато моделей мають швидке шнурування і, таким чином, знижують ризик зачеплення шнурків за гілки.
 9. Гумова суміш з м'якою підошвою гарантує хороше зчеплення з мокрою поверхнею.
 10. Більш широка підошва в області п'яти та низький центр тяжіння забезпечують гарне зчеплення та більшу стійкість.

 

ПРОТИ

 1. Зазвичай важчі за класичні вуличні кросівки.
 2. Грубий профіль підошви зношується помітно швидше, у тому числі через м'якший гумовий матеріал, ніж у кросівок для бігу по асфальту.
 3. Менша амортизація, ніж у порівнянних кросівок для бігу по шосе, тому їх не можна використовувати в чистому вигляді для бігу підтюпцем.

 

На що слід звернути увагу при покупці кросівок для трейлраннінгу?

Чоловічі кросівки для трейлу потребують уваги до деталей. Не поспішайте та ознайомтеся з інформацією в описі та характеристиками вибраної моделі.

Ви повинні самостійно відповісти на такі запитання:

 • Який вигляд має мій тренувальний майданчик? Стан ґрунту? Частка бездоріжжя та дороги? Плоска або з крутими підйомами та спусками?
 • Які відстані я подолаю?
 • Кросівки будуть призначені для тренувань чи змагань?
 • В яку пору року я хочу використати взуття?
 • Чи планую я бігати у вологу, снігову чи дощову погоду?

 

На підставі ваших відповідей можна виключити моделі взуття та зробити вибірку. Різні чоловічі кросівки відрізняються в основному за типом підошви, посадкою, вагою та амортизуючим властивостями.

 

Текстура підошви

Підошва кросівок для трейлу — найочевидніша відмінність від класичних кросівок. Відстані, форма і розташування шипів розраховані таким чином, що дрібне каміння і бруд не можуть прилипнути і не застрягти. Матеріал підошви м'який, тому окремі виступи гнучко чіпляються через нерівності. Хороша тяга ефективно переводить енергію кроку на прискорення вперед.

 

Нульовий перепад

Перепад – це різниця у висоті між п'ятою та передньою частиною стопи. Все взуття Altra має нульовий перепад завдяки платформі ZeroDrop. Результатом ексклюзивних технологій компанії є дуже пряме відчуття землі, пряма передача потужності та низька травмонебезпека.

Це дозволяє зберігати природні рухи при бігу, незважаючи на обрану амортизацію та захист. Ви також отримуєте менше проблем із натертостями та мозолями на ногах і пальцях.

 

Амортизуючі властивості

Амортизація чоловічих кросівок для трейлу менш виражена, ніж у взуття для бігу по шосе, оскільки частково при бігу пересіченою місцевістю вона забезпечується пружною поверхнею. При цьому, завдяки меншій амортизаціії контакт із землею стає більш прямим і чуйним, тому ви отримуєте додаткову безпеку та швидкість.

Амортизація кросівок забезпечується насамперед спеціальною проміжною підошвою.

Різні типи піни міжпідошви Альтра:

 • Звичайна піна EGO – зручний, чуйний та м'який старт.
 • EGO MAX дає вам трохи більше стрибучості. Вона використовується в самому амортизуючому взутті, забезпечуючи максимально комфортний біг.
 • Якщо ви цінуєте одночасно швидкість, легке відчуття бігу та велику чуйність, то EGO PRO це те, що вам потрібно.

 

Тим не менш, навіть найкращі технології марні, якщо взуття не підходить вашим ногам. Тому правильна посадка та вибір розміру особливо важливі. Вільний носок та підтримка п'яти часто мають вирішальне значення при виборі кросівок для трейлу.

 

Як підібрати правильний розмір кросівок для трейлраннінгу?

При виборі кросівок для бігу додайте цілий розмір до звичайного розміру взуття. Таким чином, у вас буде свобода для пальців ніг, але все ж таки достатньо підтримки п'яти. Але це просто закономірність. Щоб визначити точний розмір, зніміть устілку та встаньте на неї. Перед найдовшим пальцем має бути простір завширшки у великий палець руки.

Цей вільний простір дуже важливий для того, щоб ви не ударялися пальцями ніг об підносок при спуску вниз по схилу і з опухлими ногами. Це не тільки незручно, але і може призвести до травм, наприклад, якщо зачепитися носком.

Ваш підйом, з іншого боку, має бути щільно закритий. Має бути відчуття, що ви з кросівками одне ціле. Те саме стосується і п'яти. Якщо взуття ідеально сидить на п'яті та підйомі, його вже не можна зрушити на нозі. Це єдиний спосіб забезпечити стійкість та знизити ризик утворення пухирів.

Така щільна посадка досягається за рахунок натягу між п'ятою та підйомом. При цьому, ви повинні бути в змозі рухати всіма пальцями ніг у носінні.

 

Чи можна використовувати кросівки для трейлраннінгу у походах?

Мало того, що ви можете це зробити, навіть рекомендується купити чоловічі кросівки для трейлу для легких походів в низькогірних хребтах. У порівнянні з класичним спортивним взуттям вони мають міцну та нековзну підошву, а також хорошу стійкість. Завдяки зносостійкому матеріалу верху вони є чудовим варіантом для походів.

Багато хто також використовують трейлові кросівки для наддовгих походів або досліджень місцевості. Вони є чудовим компромісом між важкими трекінговими черевиками та легким спортивним взуттям.

 

Як доглядати бігові кросівки?

Будь-хто, хто долає свої кілометри на бездоріжжі, рано чи пізно забруднить свої кросівки. Але їх у жодному разі не можна прати в пральній машині, тому що висока температура та миючі засоби можуть пошкодити міжпідошву та різко скоротити термін служби взуття. Кросівки чоловічі для трейлу рекомендується чистити щіткою, теплою водою та невеликою кількістю засобу для чищення. Спочатку слід вийняти устілку та висушити її окремо.

Якщо ви часто бігаєте, вам обов'язково потрібно купити другу пару кросівок. Взуття краще провітрюватися між використаннями, що також надасть перевагу для бігуна.

 

Як замовити кросівки на нашому сайті?

На нашому сайті завжди є як нові моделі, так і розпродаж кросівок минулих лінійок.

Замовити поштою чоловічі кросівки Альтра дуже просто. Достатньо кілька кліків, щоб за допомогою фільтра вибрати в нашому каталозі потрібну модель. Кожна позиція має докладний опис, характеристики та фотографії з різних ракурсів. Як тільки ви зробите замовлення, його буде доставлено в найкоротший термін. 

Вгору