Бажання
Додайте товари до списку бажань
Офіційний дилер ALTRA, INOV-8, Ultraspire
0
Мій кошик

Рюкзаки

Рюкзаки для бігу та трейлраннінгу

 

У тих, хто займається спортом, особливо бігом, незмінно рано чи пізно виникає питання – куди скласти і в чому переносити речі та необхідні аксесуари?

І якщо для занять у спортзалі є безліч рішень, то для бігунів по пересіченій або міській місцевості це питання є більш суттєвим, оскільки від цього залежить навантаження та зручність при бігу. Тому дуже важливо підійти до вибору моделі з усією відповідальністю та купити рюкзак для бігу відповідного класу.

Тож давайте розбиратися.

Для чого потрібен рюкзак

Якісний спортивний рюкзак – це багатофункціональний засіб для зручного перенесення речей під час ходьби або бігу з мінімізацією та розподілом навантаження, гарною провітрюваністю контактних поверхонь, а також системою гідратації, при необхідності.

Кому може знадобитись такий рюкзак?

  • тим, хто бігає за містом – логічно взяти із собою воду для пиття, гідратор або термос (якщо на вулиці холодно) та змінний одяг;
  • любителям тривалого міського бігу – залежність від магазинів нікому не потрібна, а так все необхідне поряд будь-якої миті;
  • тим хто працює і займається спортом одночасно – якщо після пробіжки вам необхідно відразу в офіс, буде зручно змінний одяг і кросівки, їжу та пиття укомплектувати в зручний рюкзак;
  • учасникам змагань – скайрайнінг та трейлраннінг буде більш комфортним, коли все під рукою – незалежність від джерел питної води та їжі заощаджує час та збільшує шанси на швидкий фініш; до того ж, зміни погоди не стануть критичним елементом і не зіпсують забіг;
  • спідхайкінг – швидкісний похід немислимий без тих же води та їжі; змінний одяг та взуття можуть і не знадобитися, але якщо виникне потреба, без них буде дуже некомфортно;
  • велосипедні тренування – багато хто віддає перевагу саме рюкзакам, оскільки вони зручніші, ніж фляги на поясі або речі в кишенях; головне підійти до вибору серйозно;
  • марш-кидки, спортивне орієнтування та рогейн – тут без варіантів – тривалість тренувань зазвичай становить кілька днів, так що без рюкзака ніяк не обійтися.

Звичайно, немає чіткого розмежування необхідності в рюкзаку для бігу від тривалості та складності маршруту. Навіть невелекі забіги в лісі можуть поставити в безвихідь відсутністю джерел, а погода взагалі рідко буває передбачуваною.

Якщо ви розумієте, що хороший рюкзак для бігу та трейлраннінгу – саме те, що вам треба, настав час приступати до вибору моделі.

Критерії вибору бігового рюкзака

На цьому етапі важливо зрозуміти, для чого використовуватиметься рюкзак - його призначення безпосередньо пов'язане з тим, який об'єм буде ідеальним і які деталі потрібно врахувати.

Фахівці розділяють рюкзаки насамперед за місткістю, і цей параметр виражається в наступних варіаціях:

  • Невеликі рюкзаки до 2-5 літрів, підходять для коротких дистанцій та бігу пересіченою місцевістю на 10-50 км. Такі моделі різняться залежно від форми і можуть бути звичайними або володіти гідраторами, які підвищують ергономічність під час руху.
  • Рюкзаки більшого об'єму, від 6 до 10 літрів, відмінно підходять для довших дистанцій. Вони мають більше охоплення функціональності – при забігах понад 50 км, тривалістю кілька днів, туди можна укомплектувати необхідні речі. Як правило, моделі такого об'єму випускаються із відсіками для гідратора; якщо його немає в комплекті, то можна придбати такий окремо.
  • 11-15-літрові рюкзаки підходять для мультигонок та забігів тривалістю більше двох днів. Якщо ваш забіг проходитиме у гірській місцевості, такий рюкзак – просто необхідність. Змінний одяг, взуття, аптечка, запас їжі та води – туди поміститься все.
  • Плануєте тривалий спідхайкінг? Без рюкзака на 16-20 літрів не обійтись! Змагання на витривалість мають на увазі важкі умови, тому економити точно не варто.

Як визначити місткість рюкзака? Цей параметр обов'язково вказується виробником та часто прописаний в описі моделі. Наприклад, модель рюкзака для бігу  Ultraspire Epic XT 2.0 Hydration Pack від Altra – ергономічної форми, об'ємом 30 літрів, має оснащення гідратором.

Для чого служить гідратор

Технології розвиваються стрімко, часом навіть не встигаєш. Ще нещодавно спортсмени та любителі використовували пластикові пляшки для води, вибираючи найлегші та зручніші.

Наразі цей момент значно спрощений – з'явилися гідратаційні системи, або простіше – гідратори. Розроблені вони спеціально для свободи та зручності при прийомі води. Уявіть собі – ніяких пляшок, руки вільні, а можна попити просто через шланг.

Розміщується гідратор, зазвичай ззаду – в такий спосіб навантаження йде на задню частину тіла, що дуже зручно і анатомічно правильно.

Якщо ви зупинили свій вибір на моделі рюкзака для бігу з гідратором, наступним кроком стане визначення необхідного обсягу рідини:

  1. бігові рюкзаки з гідратором для змагань – орієнтовний об'єм від 1,5 до 2,5 літрів, виконані з міцних матеріалів, полегшені, але не найлегші;
  2. моделі для тренувань – мають найпростішу конфігурацію та виконуються з ще більш міцних та надійних матеріалів;
  3. рюкзаки без гідратора – бігові моделі, в яких немає вбудованої водної системи, але передбачена можливість її доукомплектування, тобто для цього є відділення. Обов'язково уточніть, на який об'єм розрахований такий рюкзак – у звичайному форматі передбачається місце для резервуару не більше ніж на 2 літри рідини.

Якщо нововведення не для вас, вибирайте традиційні рюкзаки з кишенями для бутильованої води.

Які бувають рюкзаки для бігу

Спортивна індустрія дбає про те, щоб заняття та тренування проходили з максимальним комфортом. Уважно вивчивши відгуки та побажання, великі виробники, серед яких Altra, стали випускати кілька різновидів рюкзаків для бігу та трейлранінг:

жилет для бігу розроблений таким чином, щоб посадка була ідеально щільною та анатомічно підганялася; переважне їхнє використання – швидкий біг; досить місткий та зручний для тих, хто вміє правильно їх укомплектувати; в силу свого пошиття жилети мають найправильніший баланс – навантаження розділяються між спинними та грудними м'язами порівну; зазвичай бігові жилети це найдорожчий варіант екіпірування;

рюкзак для бігу – класичний варіант, практично завжди в ньому присутні велике відділення і багато додаткових фішок; навантажувальний баланс розподіляється більше на спинні м'язи, тому це відмінний варіант для менш швидкого бігу, марафону або спідхайкінгу;

жилет-рюкзак – проміжна ланка між попередніми різновидами: класична спинка рюкзака поєднана з передніми лямками жилетного крою; посадка анатомічно правильна та щільна, як у жилета; річ просто незамінна для довгих забігів та тривалих занять; через будову місткість жилета-рюкзака максимально підвищена;

поясна сумка до рюкзаків не належить, але вона затребувана серед спортсменів: місткість її мінімальна, але для коротких тренувальних забігів більшого і не потрібно; так що при коротких тренуваннях та недалеких дистанціях може підійти.

Перш ніж купити ту чи іншу модель, порадьтеся зі спеціалістом. Як правило, вони знають усі нюанси та допоможуть визначитися з вибором. Наші менеджери із задоволенням дадуть відповідь на всі питання і порадять, який варіант підійде саме вам. Замовити рюкзак ви зможете із доставкою поштою.

Чи важливий розмір

В нашому випадку ще як важливий! Всі моделі рюкзаків для бігу Altra оснащені регулювальними липучками та застібками, але все ж таки дуже важливо підібрати розмір правильно.

Головне, щоб рюкзак сів максимально щільно – у такому разі він не бовтатиметься і заважатиме при бігу. Як і одяг, рюкзаки маркуються розмірами L, M, S, XS. Підбирається він залежно від необхідного об'єму, м'язової маси та розміру корпусу бігуна.

Найправильнішою стане примірка з наповненням рюкзака для бігу всім необхідним. Таким чином можливо перевірити балансування та місткість. Хоча, якщо покупка відбувається у надійного та перевіреного бренду, такого, як Altra, це буде зайвим. Серйозні виробники враховують кожну дрібницю, чи то місце для одягу, чи кишеньку для навушників. А розробкою правильного балансу займаються майстра.

Цей же момент стосується й регулювання – у якісному рюкзаку вона здійснюється одразу з кількох проекціях. Утяжки і ремені дозволяють зафіксувати його так, щоб припасування було максимально щільним і комфортним при заняттях.

Матеріал якісного екіпірування не повинен завдавати дискомфорту – навіть одягнений на голе тіло, він не має натирати або дратувати шкіру.

Порада: під час приміряння рекомендуємо рухатися, а не просто стояти на місці. Пострибайте, зробіть пару нахилів, імітуйте біг – такий нехитрий спосіб допоможе відчути, як поводитиметься ваш новий рюкзак в експлуатації.

Не варто відразу після придбання використовувати рюкзак у «бойових умовах», спробуйте його на короткому тренуванні при повному укомплектуванні. Як і взуття , біговий рюкзак вимагає звикання. Можливо, вам знадобиться коригування наповнення та перегляд варіанту використання тієї чи іншої кишені.

Увага до деталей

Як і за будь-якої покупки, поспішати не варто, а при виборі рюкзака для бігу та трейлранінгу тим більше. Кожна дрібниця має бути врахована. Адже ваша мета – швидше, ефективніше, далі!

Що важливо при виборі бігового рюкзака?

Насправді все! Матеріал, з якого він пошитий, якість фурнітури, конфігурація, зручність, водопроникність – треба врахувати все. Коротко про головне:

 

Матеріал

Точніше, його якість – чим вона вища, тим зручніша і приємніша вам буде ним користуватися. До того ж хороша тканина не обтяжує та пропускає повітря. А це означає, що між рюкзаком та тілом не виникне піт. І різних моделях використовуються різні тканини для пошиття. Вони можуть бути еластичними чи статичними, пропускати вологу чи бути вологостійкими: це треба уточнювати в продавця.

 

Технології виробництва

Технологія HerFit Harness забезпечує комфорт і правильне балансування. Така технологія, до речі, використана в моделі ASTRAL 3.0 SPECIFIC HYDRATION PACK з відкритою грудною частиною.

Технологія ErgoFit – ремені на плечі ергономічно повторюють форму плеча та мають спеціальну форму для свободи руху рук.

Технологія Max 02 sternum дбає про дихання – шнурок фіксації грудного відділу, що розтягується, не стискує, але забезпечує надійне закріплення.

У кожній моделі рюкзака для бігу та трейлраннінгу від магазину Altra – своя унікальна технологія. Дізнайтесь докладніше в описах товарів на нашому сайті.

 

Вага рюкзака

Йде мова про порожній рюкзак без жодного наповнення. Якщо він вам досить важкий навіть не укомплектований, подумайте над доцільністю. 

До уваги – найбільш серйозні та дорогі моделі важать близько 100 грамів, практично не відчутні на тілі та лягають, як ваша друга шкіра.

Немає товарів

Вгору