Красуня рання осінь залишає місто. Їй на зміну приходить дощовий холодний листопад. Виглянувши у вікно, любителі легкої атлетики махають рукою і відправляються бігати (в кращому випадку) на електричні бігові доріжки затишних прогрітих спортзалів столиці. І дуже даремно! Регулярні осінні пробіжки на свіжому повітрі – це кращий спосіб набрати форму. Благо світові бренди спортивного одягу пропонують широкий вибір екіпіровки для занять бігом в холодну пору року. Ці поради допоможуть бігунам правильно одягнутися восени, щоб не допустити переохолодження на тренуванні і при цьому, як і раніше отримувати задоволення від бігу.

«ЛИСТКОВЕ ТІСТО»

Багато хто вважає, що для бігу на вулиці досить одягнути теплий светр або куртку. Вони дійсно здатні зігріти, але під час бігу, коли тіло починає розігріватися, такий одяг тільки заважає: без достатньої продувності, під курткою створюється «ефект сауни», спортсмен неминуче обливається потом, причому холодним і тоді одяг перестає рятувати від замерзання. По поверненню додому після такої мокрій пробіжки, наступне, що буде чекати бігуна – це застуда. Тому на осінні тренування одягатися потрібно шарами. Кілька тонких шарів одягу зі спеціального високотехнологічного матеріалу допоможуть зберегти тепло, при цьому, за рахунок пористої мембрани, одяг буде виводити вологу і не сковувати рухів. Тепер давайте розберемо нашу «слойку» по частинах.

ПЕРШИЙ ШАР: ФУТБОЛКА ТА ЛОСИНИ

Говорячи про вибір футболки, потрібно відразу зазначити, що звична хебешка тут не підійде. Така тканина швидко вбирає вологу, стає холодною і ускладнює руху під час бігу. Обираючи футболку, слід надати перевагу синтетичним матеріалам, наприклад  поліестеру, який добре виводить вологу. Зверніть увагу на маркування ‘Running’, яку спортивні бренди зазвичай виносять на бирку. Довжина рукав футболки варіюється в залежності від погодних умов і температури повітря.

Відносно білизни: дівчатам, безсумнівно, буде зручніше тренуватися в красивому спортбра. До першого шару додаємо лосини . Лосини, або як їх ще називать тайтси,  відводять піт і не дають йому накопичуватися, при цьому вони створюють підтримуючий ефект і зігрівають м’язи. Тайтси бувають трьох видів: на всю довжину ноги, до коліна і шорти. Міняємо їх довжину в залежності від температури повітря. При мінусовій температурі, як проміжний шар, на звичайну білизну одягають термобілизну, а лосини – зверху.

ДРУГИЙ ШАР: СТАЛО ПРОХОЛОДНІШЕ

При сухій, але холодній погоді (від 0 до +5 °С) одягаємо лонгслів. Лонгслів запозичене слово і в перекладі з англійської означає long – довгий,  sleeve- рукав, а все разом – футболка з довгим рукавом. Як звичайну футболку, так і лонгслів можна надіти під кофту з флісового матеріалу, який добре утримує тепло тіла.

ТРЕТІЙ ШАР: ВІТРОВКА ПРИ СИЛЬНОМУ ХОЛОДІ

Якщо при температурному діапазоні  від +5 до + 10 °С досить футболки і шортів, то під час дощу або вітру варто одягти легку вітровку. Добре, коли вітровок є кілька – звичайна легка, щоб захищати від вітру, Windstopper / непромокаюча, і  softshell. Будь-яка куртка від спортивного костюма підійде в якості легкої вітровки. Віндстоппери відомих спортивних марок здатні одночасно захистити від дощу / вітру і відводити піт. При холодній та вологій погоді віндстоппер надягаємо прямо на фліску.

ЧЕТВЕРТИЙ ШАР: ГОЛОВА І ШИЯ

Капюшони вітровок зазвичай тьопають позаду, заважаючи рухам, тому обирайте вітровку  без капюшона. Захистити голову від дощу і вітру можна кепкою з довгим козирком. У більш холодні дні міняємо кепку на шапочку, руки зігріваємо в рукавичках. Шию восени слід закривати, навіть якщо здається, що погода дуже тепла. При зниження температури всього до 12-15 °С, можна легко застудити вуха і горло. Захисні баффи всіх кольорів веселки бігуни одягають як на шию, так і на голову.

Як запобіжний засіб для новачків асфальтового бігу, особливо по мокрих паркових доріжках стануть в нагоді гумові фіксаториі-наколінники.

П’ЯТИЙ ШАР: ВЗУТТЯ

Завершує комплект екіпіровки бігове взуття. Кросівки бажано підібрати спеціалізовані, для осіннього бігу, бігу по бездоріжжю, або трекінгові, особливо якщо ви бігаєте по лісі або на ваших доріжках частенько трапляється бруд. Підошва таких кросівок повинна забезпечувати максимальне зчеплення з поверхнею, щоб не допустити травм і розтягнень на слизьких ділянках маршруту.

Вже встигли зарекомендувати себе на змаганнях трейлранерів професійні кросівки для бігу по пересіченій місцевості ALTRA Lone Peak Neoshell 2.0 і ALTRA Superior 2.0.

Носок FootShape™ у цих моделях дозволяє пальцях знаходитися у розправленому положенні на нерівній поверхні, а повністю амортизована платформа ZeroDrop™ допомагає підтримувати відповідну форму під час тривалих пробіжок.

Зігріти литки допоможуть спеціальні легкоатлетичні гетри марки ALTRA, а також компресійні довгі шкарпетки ALTRA Max 1.0 Compression.

Для тих, хто зовсім не готовий намокнути під дощем, як ідею пропонуємо придбати туристичний дощовик-пончо з капюшоном. У ньому спортсмен не буде сильно потіти, і зможе зберегти адекватний пульс і швидкість.

Якщо все підібрано правильно, то від холодних листопадових пробіжок цілком можна отримати задоволення. Так що переконливе прохання: залишайтеся здоровими і не кидайте біг восени!